Operator date cu caracter personal nr. 16115

  • image one
  • image two
  • image three
  • image four
  • image five

Cost mediu pe zi de spitalizare continua

Spitalizare DRG = ICM 2015 x TCP 2016, unde ICM = 1.0112 si TCP = 1475

Nr. crt.SectiaTrim I 2016
(lei)
Trim II 2016
(lei)
Trim III 2016
(lei)
Trim IV 2016
(lei)
1Boli infectioase111.39131.79214.50160.18
2Cardiologie103.17123.11175.03152.60
3Chirurgie generala259.93272.87271.91359.53
4Diabet77.6391.99102.3991.78
5Medicina interna I141.65163.28197.85193.91
6Medicina interna II108.90120.32145.03170.98
7Neonatologie258.96248.47247.87368.35
8Neurologie107.41117.28132.85142.73
9Obstetrica-ginecologie242.29280.00288.94398.14
10ORL97.33115.73120.950.00
11Ortopedie-traumatologie259.93391.00271.91480.16
12Pediatrie132.69141.45197.86205.57
13Psihiatrie109.81130.03117.43138.73
14Reumatologie114.15118.23132.45135.07